KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103034
nr 1510 3034
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 30x35
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:54:56
27/11 07:57:24
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson